Jsme tradiční moravské rodinné vinařství z Blatnice pod Svatým Antonínkem

 

Mladé vinařství navazující na tradici vinařství v rodině. Vinohradnictví se v rodině traduje od 20. let 20. století. Vína vyrábíme s láskou, tradičními postupy s šetrným využitím moderní technologie. Vína vyráběná jen z našich hroznů jsou charakteristická pro náš region, jsou vyzrálá, s plným tělem a výraznou chutí. Rádi Vám přivítáme v historické búdě pod Starýma horama. Vinařství v současné době obhospodařuje dva hektary tradičních i mladých vinic v tratích Stará hora, Rybníčky, Kamenice a Plachty.

Historie našeho vinařství...

Vinohradnictví se v rodině traduje od 20. let 20. století. Naši předkové pěstovali a postupně zdokonalovali tuto tradici v rodině kruhu po generace až do dnešního dne… 

Ubytování, akce v partnerském Resortu Rybníček

Nabízíme ubytování a pořádání akcí 
 
Resort Rybníček je komplex ve stylu Provence, vybudovaný v malebném prostředí Bílých Karpat. Nachází se v Blatnici pod Svatým Antonínkem, lokalitě známé svou bohatou vinařskou tradicí. Zaujme Vás výborným jídlem, stylovým ubytováníma kvalitními wellness službami. To vše je podpořeno profesionálním přístupem a přátelskou atmosférou. Rádi Vás uvítáme! 

Blatnice pod Svatým Antonínem

V roce 1604 zdědil Jan Amos Komenský po svém otci vinici v Blatnici pod sv. Antonínkem na viniční trati Plachty… Kdyby dnes viděl, jak se zde vinaří, měl by radost. 

V úrodném kraji vinné révy, jemuž od pradávna vévodí vévodí poslední výběžek Bílých Karpat – Antonínský kopec – místo světoznámých poutí. První písemná zmínka o Blatnici pod Sv. Antonínkem pochází z roku 1046 ze zakládací listiny staroboleslavské kapituly.

 Blatnice pod Svatým Antonínkem byla součástí  kunovického panství a později olomouckého biskupství. V roce patřila Oldřichu z Hradce. Blatnické víno bylodováženo až do Prahy již koncem 13. a počátkem 14. století. Do tohoto období je datován i vznik vinohradů v obci. Do druhé poloviny 14. století patřila obec k Ostrožskému panství.

Klimatické podmínky a půdní složení umožňují vozvíjet vinařství, které se soustředilo do viných sklepů, jejichž historie sahá až na konec 16. a počátek 17. století

V obci jsou zachovány lidové zvyky a obyčeje jako jsou hody a především poutě na kopci Sv. Antonín, které byly častou předlohou pro malíře Jožu Úprku.

Fotogalerie z našeho vinařství...

„Víno je poezie v láhvi.“

Víno Truska | © Copyright 2022 | Design: Patrikorsak.cz |